Background

Blog

Článek:

S nárůstem počtu domácností vybavených fotovoltaickými elektrárnami (FVE) se stále více lidí setkává s problémem přebytků vyrobené elektřiny, zejména v letních měsících, kdy je výroba energie na vrcholu a spotřeba může být minimální.

Článek:

Evropský parlament rozhodl, že fotovoltaické elektrárny budou od roku 2025 povinné na všech nových komerčních a veřejných budovách. Od roku 2029 pak budou muset mít fotovoltaiku i všechny nově postavené rodinné domy.

Článek:

V roce 2023 Česká republika zažila velký boom, který se týkal zejména podpory ve formě dotací na pořízení tepelného čerpadla. Rokem 2024 se otevřela nová kapitola energetického sektoru, která s sebou přinesla nečekané komplikace.

Článek:

Pod sklárnou je umístěno speciální zařízení na akumulaci tepla, které využívá kamenný prach a kapiláry pro průtok teplé vody.

Článek:

Samotná otázka, kolik kilometrů může elektromobil ujet na jedno nabití, se stala jedním z klíčových faktorů pro mnoho lidí při rozhodování o přechodu na elektromobilitu.

Článek:

Technologie se neustále vyvíjí a elektromobily se stávají stále populárnější pro mnoho lidí. Jednou z inovativních myšlenek je možnost nabíjení elektromobilů čistě z energie fotovoltaické elektrárny.

Článek:

Již tento týden se otevřou brány k jedinečné příležitosti zažít všechny naše inovativní technologie přímo na vlastní kůži. Ve spolupráci s firmou HT Wood představíme moderní koncept chytrého a soběstačného bydlení.

Článek:

Nedávný průzkum ukázal, že Češi si jsou stále málo vědomi rizik spojených s vysokými hladinami CO2 v interiéru svých domovů.

Článek:

Mnoho lidí předpokládá, že vytápění elektřinou je nákladné. Nicméně, dnešní moderní technologie nám ukazují, že realita může být jiná. Pojďme se podívat na konkrétní příklad.

Článek:

Jste před zahájením stavby a přemýšlíte jaké technologie budou pro váš dům nejlepší, máme pro vás pár rad, které by vám mohly teď nebo třeba i v budoucnu pomoct.

Článek:

Dynamické řízení zátěže (DLM) je jedním z mnoha nástrojů inteligentního řízení spotřeby energie. Zajišťuje, aby dostupný výkon byl rovnoměrně rozložen mezi všechny současně nabíjené elektromobily.

Článek:

Dnes se podíváme na klíčové aspekty Lex OZE II, které formují komunitní energetiku a přinášejí nové výzvy do roku 2024.

Článek:

Spotový trh je dnes velmi diskutované téma, ale jak se k obchodování dostat? Vyplatí se to? A co se stane, když se cena elektřiny "utrhne". Na vše pro vás máme odpověď.

Článek:

Pokud jste majitelem fotovoltaické elektrárny nebo uvažujete o jejím pořízení, jistě vás zajímá, jak efektivně využít výrobu elektřiny a maximalizovat své úspory.

Článek:

Nárůst cen energií v roce 2024 zasáhne především podniky, které jsou závislé na silové elektřině a jiných energetických zdrojích. Jak s energiemi efektivně nakládat?

Článek:

Ministerstvo životního prostředí oznámilo novou vlnu změn v dotačních podmínkách pro program Nová Zelená Úsporám, který má za cíl podporovat úsporná opatření a udržitelnost domácností.

Článek:

V České republice se otevírají nové dotační možnosti pro instalaci fotovoltaických systémů, a to jak na střechy, tak i na zem.

Článek:

Vzhledem k tomu, že stále více lidí dává přednost elektromobilem před klasickými automobily se spalovacím motorem, nabíjecí infrastruktura otevírá zajímavé příležitosti.

Článek:

Automatizace budov se stává klíčovým prvkem v transformaci prostředí, které nás obklopuje. Pro developery je nezbytné nejen sledovat, ale také chápat klíčové trendy a inovace v této oblasti.

Článek:

Dnes se podíváme na vývoj cen elektřiny od roku 2022, následně rozebereme prognózu cen elektřiny pro rok 2024.

Článek:

Každý, kdo se pustí do stavby nového domu nebo rekonstrukce staršího objektu, stojí před klíčovou otázkou: jaký způsob vytápění zvolit?

Článek:

Chytrá domácnost je o propojení všech technologií v domě do jednoho chytrého, centrálního sytému.

Článek:

Tento přístup může mít za následek vážné problémy, a dokonce i právní spory.

Článek:

Díky opatřením Evropské unie v rámci Zelené dohody zažívá trh s elektromobily rozmach. Stíhá tento trend i infrastruktura nabíjecích stanic, nebo spíš zaostává?

Článek:

Scénář nulových emisí do roku 2050 (NZE) představuje normativní plán pro globální energetický sektor, s cílem dosáhnout nulových emisí CO2 do roku 2050.

Článek:

Elektrická energie je dnes klíčovým prvkem našich domovů i firem. Trend cen elektřiny neustále roste, tak jsme si pro vás připravili pár tipů, jak za elektřinu můžete ušetřit.

Článek:

Domácnost – bez světla. Výpadek proudu je v moderní době velmi nepříjemný. Nicméně s Power Supply & Backup od LOXONE můžete mít jistotu, že blackout už nikdy nezažijete.

Článek:

Zimní provoz fotovoltaických panelů je ovlivněn mnoha faktory, jako je nižší intenzita slunečního záření, kratší doba osvětlení a přítomnost sněhové pokrývky.

Článek:

TeltoCharge přináší skvělé řešení pro nabíjení elektromobilů, podporuje solární nabíjení i dynamické řízení výkonu. S naším energetickým managementem od Loxone jsme navíc schopni nabíjecí stanici řídit.

Článek:

Budeme prezentovat inovativní nabíjecí stanici TeltoCharge a koncept energetického managementu. Budeme se těšit právě na vás!

Článek:

Smart metering energií se v poslední dobou stalo velmi diskutovaným tématem, a to hlavě ve firmách, kancelářích, skladech i mezi vlastníky bytových domů a rezidencí.

Článek:

Chyba v projektové dokumentaci vás může v budoucnu stát na nemalé peníze, pojďte se tedy s námi podívat na to, proč je dokumentace klíčová a měli byste si opravdu dát záležet na výběru firmy.

Článek:

Často se se setkáváme s dotazy, jestli je fotovoltaika bezpečná, jaká jsou reálná rizika, jestli se fotovoltaika může hasit… Dnes se proto podíváme na to, jaké obavy jsou opodstatněné a co jsou pouhé fámy.

Článek:

Novela zákona LEX OZE II byla v prvním čtení poslanecké sněmovny schválena. Komunitní energetika je tak zase o něco blíže.

Článek:

Nedávná změna legislativy v oblasti komunitní energetiky vzbudila velký zájem ze strany Společenství vlastníků (SVJ) a bytových družstev o instalaci solárních elektráren.

Článek:

V tomto článku se podíváme pod povrch fotovoltaických elektráren a odhalíme klíčové principy, mechanismy a komponenty, které stojí za tímto revolučním způsobem výroby energie.

Článek:

Obavy z toho, že by baterie mohla být nejen drahá na výměnu, ale také rychle ztrácet svou kapacitu, jsou často diskutovaným tématem. Nicméně, skutečnost je mnohem příznivější, než by se mohlo zdát.

Článek:

Snížení doby návratnosti investice je cílem mnoha jednotlivců a firem, a existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Článek:

Chcete fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíte, jestli máte vhodnou střechu? Nemějte obavy.

Článek:

Chcete si pořídit fotovoltaickou elektrárnu, ale nevíte, jestli se investice do baterie vyplatí? Připravili jsme pro vás pár důvodů, proč je investice výhodná.

Článek:

Elektroinstalace LOXONE proměňuje rodinný dům ve Skalici v moderní, komfortní a bezpečný domov, který ovládnete jedním dotykem.

Článek:

Nyní si můžete zakoupit jednu nabíječku s možností měnit přední desku podle svých aktuálních preferencí!

Článek:

Doba dlouhodobého oteplování - připravili jsme si pro vás pár příkladů jak vám Loxone může pomoct v těchto nesnesitelných teplých dnech.

Článek:

Vyřížení dotace, nemějte obavy, o vše se postaráme za vás.

Článek:

Naskočte na vlnu zelené energie a zjistěte více o energetickém managementu.

Článek:

Integrace nabíječky na elektromobil s fotovoltaickou elektrárnou, jak to vlastně funguje?

Článek:

Vláda již schválila novelu energetického zákona Lex OZE II k energetickým komunitám, návrh má nyní v rukou Poslanecká sněmovna.

Článek:

Zajímá vás, jak dosáhnout optimálního využití elektřiny a maximalizovat úspory?

Článek:

Elektrická vozidla se stávájí trendem. Jaké jsou predikce pro vývoj prodeje? Studie ukazují následovné: očekáváme vysoký narůst a to až o 35 %.

Článek:

AC Control Air je úsporné řešení pro inteligentní integraci klimatizačních systémů, které umožňuje ušetřit energii a snadno integrovat klimatizace do automatizace budov.

Článek:

Státní fond životního prostředí (SFŽP) našel způsob, jak více ulevit žadatelům. Je ale důležité zmínit, že finanční podmínky pro dotace se nemění.

background

Intelio Solutions, s.r.o.

E-mail:
info
Telefon: +420 577 544 745
  (po-pá: 8:00 - 16:00)
 
IČ: 08273561
DIČ: CZ08273561
D-U-N-S: 49-637-4378
Spisová značka:        C 112838 vedená u k.s. v Brně
Sídlo: Rašínova 522, 760 01 Zlín

Kontaktní formulář
Odesláním formuláře berete na vědomí naší ochranu osobních údajů.